Konsole do gier - sprawdź opinie 125 sposobów na oszczędności w Twoim portfelu. Jak oszczędzać pieniądze? » Jak oszczędzać i mieć więcej pieniędzy. Sposoby na oszczędzanie pieniędzy - koniecznie przeczytaj i zastosuj u siebie już dziś!
Niedziela, Lipiec 31, 2022, 20:49

Obraz <a href="https://pixabay.com/pl/users/geralt-9301/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1273088"> Gerd Altmann</a> z <a href="https://pixabay.com/pl//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1273088"> Pixabay</a>

 

 

125 sposobów na oszczędności w Twoim portfelu. Poznaj je i zmień pod siebie i zacznij realnie oszczędzać swoje ciężko zarobione pieniądze! Pamiętaj, że tylko Ty sam potrafisz o siebie zadbać najlepiej!!! Trzeba tylko troszkę uporu i pomysłu a reszta przyjdzie sama!!!

 

1) Oszczędzanie to proces i pamiętaj, że minie troszkę czasu zanim nabierzesz odpowiednie nawyki i będziesz wszystko wykonywać wręcz odruchowo – naprawdę warto się postarać!!! (kliknij i sprawdź - oszczędzanie co musisz zrobić, żeby nie zwariować) oraz (kliknij i sprawdź co musisz wiedzieć, żeby zacząć oszczędzać)

2) Podejmij decyzję, że oszczędzanie to dla Ciebie WYZWANIE (pamiętaj, że siłę do działania będziesz mieć wtedy, gdy kwestię oszczędzania zaczniesz postrzegać: nie jako problem tylko jako wyzwanie – zaczniesz działać efektywniej i z chęcią a to jest mega ważne!!!) (kliknij i sprawdź 10 podstawowych błędów popełnianych w oszczędzaniu)

3) Nie możesz z czegoś zrezygnować? To ograniczaj!!! (kliknij i sprawdź proste oszczędzanie poprzez ograniczanie)

4) Zacznij stosować minimalizm a zaczniesz oszczędzać efektywniej i skuteczniej (kliknij i sprawdź jak stosować minimalizm i oszczędzać)

5) Skończ z mówieniem, że Ciebie nie stać! Zacznij mówić, że w tej chwili nie masz, ale zacznij planować jak możesz zrobić, żeby to mieć (przelicz ile możesz odkładać i zrób plan na zrealizowanie pomysłu). Nie narzekaj po prostu weź się do roboty! Myśl, planuj, wykonuj, kombinuj i po prostu działaj! (kliknij i sprawdź oszczędzanie a pozytywne nastawienie)

6) Zapisuj każdy pomysł w notesie o oszczędzaniu (często wpadamy na genialny pomysł - jak możemy oszczędzić a nie pamiętamy tego pomysłu dnia następnego zaprzątnięci codziennymi obowiązkami) 

7) Stań się firmą i działaj zarządzając jak firmą – oszczędzaj, tnij koszty, inwestuj w rzeczy, które Tobie pomogą i ułatwią pracę, organizuj swój cenny czas! (kliknij i sprawdź jak nie wydawać pieniędzy - super łatwy sposób na oszczędzanie)

8) „Zatrudnij rodzinę” – rzuć hasło, że zaczynamy oszczędzać i zostaw kartkę na lodówce! Poproś domowników, aby w ciągu tygodnia wpisywali swoje pomysły na oszczędzanie!!! Nieziemski patent na oszczędności i zdziwisz się jakie przyniesie korzyści (dzieci mają genialne pomysły!!!) (kliknij i sprawdź jakie możesz mieć oszczędności oszczędzając wraz z rodziną)

9) Myśl o oszczędzaniu i próbuj wymyślać swoje sposoby (ja nawet jadąc autem myślę jak jeszcze mogę coś udoskonalić czy poprawić) Im częściej myślisz - tym więcej masz pomysłów!!!

10) Pamiętaj, że oszczędzasz małe kwoty, ale za to w wielu aspektach Twojego życia codziennego (więc podsumowanie zliczaj z kilku zmian w nawykach - zrobi to na Tobie lepsze wrażenie i większą motywację do działania)

11) Przeliczaj oszczędności w skali roku a nie, że w tym momencie zaoszczędzisz 1zł... przelicz ile to będzie w ciągu całego roku! Mobilizuje to do naprawdę efektywniejszego i motywującego działania tj. oszczędzania!

12) Spisuj swoje małe sukcesy jak oszczędzisz więcej i przelewaj, czy odkładaj te kwoty i niech Twoje oszczędności rosną (Ty musisz nauczyć się odruchu odkładania pieniędzy i pamiętaj to jakiś czas potrwa zanim nabierzesz nawyku, więc próbuj jak najczęściej mieć taki odruch – szybciej zaczniesz oszczędzać i zdobędziesz mega korzystny nawyk)

13) Zwiększaj swoje przychody (np. idź po podwyżkę lub pracuj na premię, wypełniaj ankiety, może ktoś potrzebuje żeby popilnować psiaki, może masz jakiś talent i potrafisz wytworzyć rękodzieło, może masz ciuchy czy przedmioty, które możesz sprzedać itd. itp., szukaj i kombinuj jak możesz mieć więcej)

14) Przelicz ile gotówki możesz wydawać dziennie lub tygodniowo – trzymaj kontrolę nad wydatkami - nie skusisz się na dodatkowy zakup (który często jest po prostu niepotrzebny)

15) Na zakupy wychodź tylko ze spisaną listą zakupów

16) Zabieraj ze sobą odliczoną kwotę, którą masz wyliczoną na zakupy (nie noś dodatkowej gotówki czy karty ze sobą – zostawiaj w domu – spowoduje to zniwelowanie „kupowania na gorąco” i będziesz mieć większą kontrolę a o to tu chodzi!

17) Rób większe zakupy raz na dwa tygodnie

18) Wybierz „podstawowy i ulubiony sklep” w którym będziesz robić zakupy i miej tam aplikację lub kartę lojalnościową i tam zbieraj bonusy (nie miej w pięciu punktach – nastaw się na jeden)

19) Nie chodź do sklepu podczas pracy (tym bardziej głodny) – unikaj chodzenia bez listy do sklepów i nie narażaj siebie na dodatkowe zakupy (ograniczaj takie wypady)

20) Nie kupuj na promocji danego produktu, którego nie masz na liście!

21) Kupuj tańsze zamienniki (tanie nie zawsze oznacza gorsze -  są oczywiście takie produkty, które nie warto kupować taniej, ale wiesz co lubicie i co zjadacie tym bardziej używacie w domu. Wyszukaj i spróbuj - jeśli znajdziesz to zaczniesz efektywniej oszczędzać, więc warto)

22) Wykorzystuj ponownie wodę – to bardzo ważne tym bardziej w dzisiejszych czasach (zużytą wodę możesz wlewać do wiaderka i ponownie ją wykorzystać - staraj się nie tylko dla oszczędzania na rachunkach wody, ale także dla całej planety) (kliknij i sprawdź skuteczne metody na oszczędzanie wody)

23) Miej w zlewie w kuchni miskę i wodę wykorzystuj ponownie do spłukiwania toalety (płukanie warzyw, płukanie kubka, mycie garnka itd. itp. zdziwisz się ile wody wylewamy bez sensu w kanał)

24) W wannie wiaderko – tam zlewaj i zbieraj wodę (z miski z kuchni), którą ponownie wykorzystasz

25) Wypisz się z newsletterów (nie kuś siebie zakupami)

26) Wypisz się z subskrypcji (często nie pamiętamy, że z karty schodzi nam płatność - miej kontrolę, gdzie "idą" Twoje pieniądze)

27) Ogranizuj i szanuj (swój i innych) - cenny czas a zaczniesz oszczędzać (kliknij i sprawdź oszczędzanie a szacunek do pieniądza)

28) Nie kupuj na promocji czegoś czego nie masz na swojej liście

29) Nie bierz kredytów czy szybkich pożyczek - nie zadłużaj się, jeśli Ciebie na coś nie stać to tego nie kupuj i zacznij odkładać. Nie zadłużaj siebie kredytem konsumpcyjnym właśnie teraz musisz ograniczać co tylko możesz i gdzie się tylko da

30) Nagradzaj siebie i innych w rodzinie, jeśli uda się Wam zaoszczędzić - drobny gest i prezent w nagrodę, każdego ucieszy i zmotywuje do działania

31) Oducz się chęci posiadania - odkładaj i przekładaj zakupy, odsuwaj je w czasie - oducz się, że musisz mieć zaraz i natychmiast! Poczekaj cierpliwie i ucz się tego a zobaczysz jak zaczniesz oszczędzać więcej i częściej! (kliknij i sprawdź 10 zasad oszczędzania, które musisz znać)

32) Nie noś przy sobie dodatkowej gotówki lub karty kredytowej (idąc na spacer, wychodząc do znajomych kup wino wcześniej) - wiem, że to dziwne, ale naucz się wychodzić bez pieniędzy - u mnie to było dziwne tylko na początku, ale efekt jaki teraz mam przeszedł moje najśmielsze oczekiwania! 

33) Najlepiej zrezygnuj z kart kredytowej (pamiętaj, że to jest kredyt i są to pieniądze banku a nie Twoje! Twoje są tylko i  wyłącznie oszczędności, które sam musisz wygenerować!) 

34) Spisuj budżet domowy - WAŻNE!!! (kliknij i sprawdź jakie masz korzyści z prowadzenia budżetu domowego)

35) Odkładaj paragony i wpisuj je do swojego budżetu

36) Ucz dzieci oszczędzania i odkładania pieniędzy

37) Naprawiaj w domu i reanimuj co tylko możesz (obowiązkowo super glue musisz mieć w zapasie i tzw. trytki - uratują prawie każdą sytuację)

38) Pożyczaj narzędzia od rodziny czy przyjaciół, jeśli nie będziesz danego sprzętu stosować często (przemyśl czy warto kupić czy skoro na chwilę to jednak lepiej pożyczyć)

39) Wykorzystuj ponownie opakowania, pudełka, butelki, puszki... ile rzeczy można przetworzyć ponownie... 

40) Rozpisz swoje wydatki roczne jakie ponosisz - musisz być na nie przygotowany finansowo! (kliknij i sprawdź czy wydatki roczne są ważne w oszczędzaniu)

41) Odkładaj co miesiąc na roczne wydatki (na początku nawet drobne kwoty, ale ucz się nawyku odkładnia pieniędzy)

42) Planuj - to podstawa w oszczędzaniu i kontroli w Twoich finansach

43) Ograniczaj przyjemności na które do tej pory sobie pozwalałeś

44) Zrezygnuj z kupowania gotowych posiłków

45) zrezygnuj z szuszenia włosów suszarką - susz włosy naturalnie lub ogranicz

46) Planuj posiłki 

47) Kontroluj to co masz w lodówce i nie wyrzucaj jedzenia!

48) Raz w tygodniu rób posiłki z resztek, które masz w lodówce (np. zapiekankę, pizzę, sałatkę) 

49) Gotuj jak najczęściej obiady na dwa dni - oszczędzasz cenny czas, zmniejszasz rachunki i planujesz

50) Kup filtr do wody i pij kranówkę, nie kupuj wody w plastikach

51) Zainwestuj w szybkowar (do 70% oszczędzasz zarówno energię jak i swój cenny czas)

52) Gotuj pod przykryciem (do 30% skracasz czas gotowania)

53) Wyjeżdżasz – zabieraj picie i jedzenie nawet, jeśli jedziesz w krótką trasę (tym bardziej, jeśli jedziesz z dziećmi)

54) Kupuj sezonowe owoce i wykorzystuj je w swoich potrawach

55) Kup powerbank – ładuj telefon (jeśli ładujemy w domu to często odłączamy telefon przed końcem ładowania zostawiając ładowarkę w kontakcie – mając powerbanka możesz ładować i nosić telefon ze sobą)

56) Piecz ciasta (raz na tydzień) i nie kupuj słodyczy

57) Nie kupuj w osiedlowych sklepach - nawet 40% drożej

58) Nie kupuj w osiedlowych aptekach - nawet 50% drożej

59) Kupuj kosmetyki, które można postawić nakrętką ku dołowi (pamiętaj, że tak postawiony produkt wykorzystasz do końca a kwadratowe i sztywne opakowania powodują, że zawsze coś pozostanie niewykorzystane)

60) Gaś światło tam, gdzie Ciebie nie ma

61) Mieszaj tańsze produkty z droższymi - np. szampon tani i droższy, płyn do prania tańszy i droższy, przyprawy, itd. itp. (miksuj i mieszaj, aby zachować jakość która Ciebie zadowoli)

62) Wyłącz sprzęty z czuwania (kliknij i sprawdź 16 prostych sposobów na zmniejszenie rachunku za prąd)

63) Zbieraj deszczówkę (można nawet na balkonie)

64) Używaj toreb wielorazowego użytku

65) Lodówka ustaw temperaturę (odpowiednią do pory roku)

66) Zmywaj garnki zaraz po gotowaniu (oszczędzisz czas, wodę i płyn do mycia naczyń)

67) Dbaj o porządek w domu (pomaga to w kontroli posiadanych rzeczy o których czasami zapominamy) (kliknij i sprawdź jak porządek pomoże Tobie w oszczędzaniu)

68) Ucz się ciągle i dokształcaj rozwijając swoje umiejętności w oszczędzaniu - ROZWIJAJ SIĘ I NIE STÓJ W MIEJSCU!!! (kliknij i sprawdź czy da się oszczędzać w 2022 roku)

69) Zainwestuj w ścierki Nano Silver Technology – sprzątanie bez środków chemicznych tylko używana jest woda

70) Soda, ocet i kwasek cytrynowy – babcine sposoby na sprzątanie są dobre, tanie i eko więc nie szkodzą środowisku jak 5 płynów do czyszczenia…

71) Zmień operatora swojego telefonu na tańszą ofertę - KUPUJ SAM APARAT NIE WIĄŻ SIĘ ABONAMENTEM

72) Jedź rowerem lub komunikacją miejską, jeśli masz taką możliwość i nie jedź autem

73) Wymieniaj filtry i dbaj o odpowiedni poziom oleju w aucie – będziesz mieć większą szansę na mniejsze usterki w samochodzie – jak dbasz tak masz…

74) Jedź autem ekonomicznie i przepisowo – nie narażaj się na koszty

75) Ubezpieczenie auta – szukaj miesiąc wcześniej – masz czas poszukać korzystniejszej oferty i ponegocjować cenę!!!

76) Stosuj „handel wymienny” czyli pomagajmy sobie nawzajem (Ty dziś pomożesz sąsiadowi, a jutro on Tobie)

77) Szykuj sobie śniadania i kawę do pracy

78) Planuj wyjazdy czy wakacje wcześniej i bądź przygotowany

79) W domowych sprzętach czyść filtry w zmywarce czy pralce (nie wiesz jak to zrobić? Odpal YT i wiesz wszystko) – dbaj o sprzęt – JAK DBASZ TAK MASZ!

80) Stosuj tzw „burzę mózgów w domu” – doceniaj rodzinę i ich pomysły na oszczędzanie

81) Tnij koszty – może zmniejsz pakiet TV, zrezygnuj z Netfliksa itd. itp.

82) Sprawdź opłaty bankowe jakie ponosisz, może warto zmienić bank na korzystniejszy?

83) Kupuj używane ubrania w lumpeksie czy na Vinted

84) Sprzedaj nie używane rzeczy na OLX czy na Vinted

85) Zrezygnuj ze spotkania z koleżanką czy kolegą na mieście - zorganizuj to spotkanie w domu - zawsze taniej

86) Szukaj dodatkowego przychodu (wypełniaj ankiety, może dodatkowy etat, może możesz dorobić w weekendy, może znajomym możesz popilnować pieska itd. itp.)

87) Kupuj przedmioty taniej po sezonie (nie kupuj też na raz wszysto, rozkładaj zakupy w czasie "śpiesz się powoli")

88) Zamknij kartę kredytową (to nie Twoje pieniądze tylko banku) (kliknij i sprawdź karta kredytowa a oszczędzanie)

89) Nadpłacaj kredyt, jeśli go masz – nawet drobnymi kwotami

90) Zbieraj puszki (odkładaj i jak uzbierasz większą ilość możesz sprzedać)

91) Zbieraj plastikowe nakrętki (często można pomóc dzieciom)

92) Zioła z kozieradki do włosów – nie kupuj żadnych „super drogich kosmetyków” naturalne metody dają naprawdę lepsze efekty i są mega tanie...

93) Używaj olejku zapachowego - nawilż patyczek drewniany i będzie pachniało pięknie w domu (możesz dodać do prania, skropić firankę i zapach będzie się unosić na długo)

94) Pierz i zmywaj w zmywarce w systemie eco

95) Nie miej tony kosmetyków w łazience – ogranicz kosmetyki do minimum - spójrz na swoja łazienkę, jeśli masz w każdym miejscu pełno kosmetyków to marnujesz swoje ciężko zarobione pieniądze - nie inwestuj w produkty codziennego użytku tylko w złoto;)

96) Nie kupuj balsamu – używaj oleju kokosowego – mega wydajny i tani

97) Nie kupuj żelu pod prysznic – używaj tylko mydła (płyn „ucieka nam przez ręce” biorąc prysznic w ogromnych ilościah)

98) Nie kupuj płynu do podłóg – wykorzystaj płyn do mycia naczyń (nie miej 15 różnych płynów do czyszczenia)

99) Miej wszędzie w domu przy drzwiach czy w aucie torby wielorazowego użytku

100) Używaj mniej płynu do płukania ubrań i dodaj ok. 30 kropli olejku zapachowego – o wiele mniej zużyjesz płynu do płukania a pranie będzie pachnieć długo i przyjemnie!

101) Wstawiaj sprzęty na krótkie zmywanie czy pranie i w systemie eko

102) Skróć czas brania prysznica i zakręcaj wodę, gdy namydlasz ciało

103) Zakręcaj kran podczas mycia zębów, golenia, zmywania

104) Rozsadzaj kwiaty i wymieniaj się sadzonkami z innymi

105) Rozmrażasz mięso? Wyciągnij je dzień wcześniej i schowaj do lodówki – spokojnie się rozmrozi i zniweluje pobór prądu w lodówce podczas rozmrażania!

106) Nie marnuj pieniędzy na kostki do WC (one nie umyją WC i nie zadbają o czystość, więc to zbędny wydatek)

107) Kupuj wcześniej prezenty - planuj i kupuj wcześniej lub odkładaj a może możesz coś wykonać własnoręcznie?

108) Bierz prysznic zamiast kąpieli

109) Na zakupach pamiętaj, że sklep robi wszystko, żebyś zostawił jak najwięcej pieniędzy (muzyka, zapachy, układany towar na półkach, duże ceny, slogany – zainteresuj się tematem i bądź świadomy!)

110) Ustaw czas wyłączenia TV – nie pozwalaj sobie na to, aby TV grał całą noc, gdy zaśniesz;)

111) Nie kupuj zapasów produktów z krótkim terminem ważności - miej tzw.: "prześwity" w lodówce - nie miej napchane wszystkiego na wszystkim!

112) Nie kupuj folii aluminiowej kup zwykłą folię spożywczą (nie przepłacaj i kupuj trzy razy tańszą zwykłą folię)

113) Układaj zakupy i przeglądaj terminy ważności (nie doprowadzaj do wyrzucenia jedzenia poprzez Twoje lenistwo, że nie przeglądasz produktów tzn terminu przydatności)

114) Nie eksperymentuj w kuchni – rób wypróbowane potrawy, lub jeśli chcesz zrobić coś nowego to zapytaj rodziny czy przyjaciół czy znajomych (w necie nie zawsze wytłumaczą dobrze przepis i może się nie udać – po co ryzykować!

115) Załóż na koncie Smart Saver lub odkładaj gotówkę 5zł – wyrabiaj w sobie nawyk oszczędzania (nawet jeśli na początku i tak je wydasz to ucz się odruchu prędzej czy później nauczysz się nie ruszać tych pieniędzy)

116) Obowiązkowo wymień żarówki na energooszczędne

117) Piekarnik – skracaj czas pieczenia nawet do 10-15 minut

118) Zainwestuj i kupuj rzeczy, które ułatwią Tobie pracę i będziesz je wykorzystywać - nie kupuj ekspresu do kawy, jeśli pijesz kawę tylko Ty - to naprawdę nie ekonomiczne - przemyśl swoje zachcianki i zadaj sobie pytanie - Dlaczego chcę to kupić!

119) Zadawaj sobie pytania czy naprawdę danej rzeczy potrzebujesz – nie kupuj na gorąco, nie kupuj bez zastanowienia, nie kupuj mówiąc: a co sobie będę odmawiać…. (kliknij i sprawdź jak możesz odpowiadać sobie na pytania, gdy chcesz coś kupić)

120) Zabieraj dzieci na zakupy i dawaj im zadania np. wyszukania najtańszego produktu z listy zakupowej czy przeliczania cen - ucz dzieci, stawiaj im wyzwania i nagradzaj oraz chwal - one z nas biorą przykład - BĄDŹ ODPOWIEDZIALNYM RODZICEM! (kliknij i sprawdź jak nauczyć swoje dzieci oszczędzania)

121) Stosuj recykling i wykorzystuj co się da i próbuj zrobić coś samemu

122) Obcinaj włosy dziecku (nauka prostu na YT dowiesz się wszystkiego ja dałam radę, więc Ty także dasz)

123) Maluj paznokcie sama – jakie to tanie i robisz to kiedy masz czas a oszczędności… za nic nie poszłabym do kosmetyczki - satysfakcja i oszczędności są u mnie na pierwszym miejscu

124) Sprzątaj i słuchaj kanałów o oszczędzaniu, jeździj autem i myśl o oszczędzaniu MYŚL, ANALIZUJ, WDRAŻAJ I KORZYSTAJ - wyszukuj spokojnych momentów, gdzie możesz pomyśleć i przeanalizować swoją sytuację. 

125) Ważne – rozmawiaj i dyskutuj o sposobach oszczędzania PAMIETAJĄĆ, ŻE im więcej opinii tym więcej pomysłów! Rozmowa czy interesowanie się oszczędzaniem ma pomóc Tobie w kreowaniu swoich pomysłów o oszczędzaniu - nie każdy musi robić tą samą rzecz, żeby oszczędzać -  koryguj sposoby, usprawniaj, udoskonalaj i poprawiaj tak, aby dla Ciebie było wygodnie oraz opłacalnie -ciesz się z każdego wymyślonego pomysłu!!!!

- kliknij i sprawdź 26 skutecznych sposobów na obniżenie rachunku za prąd!

- kliknij i sprawdź skuteczne sposoby na oszczędności w Twojej kieszeni - spis i linki!

- kliknij i sprawdź - karta kredytowa a oszczędzanie...

PAMIĘTAJ, ŻEBY ZACZĄĆ OSZCZĘDZAĆ TO MUSISZ CHCIEĆ I RUSZYĆ TYŁEK!!!!

 

Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia!!! Pamiętaj, że TYLKO TY SAM MOŻESZ NAJLEPIEJ O SIEBIE ZADBAĆ!!!

 

#oszczędzanie #sposobynaoszczędzanie #oszczedzanie #pieniądze #pieniadze #jakoszczędzić #jakoszczędzać #jakoszczedzic #jakoszczedzac #kasa #forsa #budżetdomowy #budzetdomowy #oszczędzaj #oszczedzaj #obniżanierachunków #obnizanierachunkow #odłożyć #jakodłożyć #jakodłożyćpieniądze #jakodlozycpieniadze #jakodlozyc


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem